Назад до історій пацієнтів

Як ми вилікували клацання, болі та спазми м'язів при жуванні у пацієнта за 2 місяці

Пацієнт:
Жінка, 40 років

Головний біль багато років. Мігрень по 8 нападів на місяць.

Проблеми з жуванням - відчуваю біль і клацання постійно

Діагноз у пацієнтки:

деформуючий остеоартроз

Диагноз у пациентки:

деформирующий остеоартроз

З чого почалося лікування:

Пацієнтка звернулася до клініки з метою заміни старих мостоподібних протезів. Під час первинної консультації звернув увагу на сильні крипітуючі шуми під час розмови у пацієнтки в області внчс, при широкому відкритті порожнини рота додавалася сильне клацання в суглобі праворуч. Пальпація та діагностичні навантаження на ВНЧС зміцнювали думку про дегенеративні процеси в суглобах.

На моє запитання: як часто у вас бувають головні болі, пацієнтка відповіла, що мігрень її мучить давно і у неї до 8 нападів на місяць. Логічно було запитати як лікарі пояснюють такі часті та глибокі напади мігрені, відповідно, як лікується та у якого спеціаліста спостерігається.

За кордоном пацієнтка живе давно і спостерігалася у багатьох місцевих фахівців – за фактом невропатолог призначив медикаментозну терапію для усунення нападів, порекомендував свіже повітря уникати дратівливих факторів. діагноз мігрень у пацієнтки носить спадковий характер і тому вилікувати пацієнта неможливо. Ось із таким діагнозом та постійними хронічними головними болями пацієнтка жила багато років.

План лікування

та задіяні фахівці

Діагностика

Гнатолог-координатор

Кт ВНЧС, ТРГ, аксіографія підтвердили діагноз. План лікування був спрямований на вирішення основних завдань: зняти патологічне навантаження із суглобових тканин та відновлення функціональної активності суглобів, як факторів нормальної роботи та трофіки в суглобах. Для цього на спеціальному апараті (варіаторі) була виготовлена шина, що позиціонує нижню щелепу в нове, терапевтичне положення.

Застосування лікувально-діагностичного сплінту

Гнатолог-координатор

При першій примірці зняло і клацання і крепітацію (тертя кісткових поверхонь). Місяць використання зменшив напади мігрені до двох разів.

Підготовка порожнини рота для подальшого протезування

Лікар-ендодонт

Ендодонтичне лікування, а також встановлені імплантанти в положення 1.5; 1.6; видалений 3.8 ( аналіз бічної проекції черепа показав можливість збереження зуба мудрості для подальшого формування оклюзійної площини). Тут слід зазначити виражені шийні симптоми: не можливість здійснювати вільні рухи, їх обмеженість.

Сплінт-терапія

Лікар-кінезіолог

У період носіння капи проводили терапію на вирішення постуральних проблем. Через місяць носіння капи були виготовлені тимчасові мостоподібні конструкції на зубні ряди верхньої та нижньої щелепи у новому оклюзійному співвідношенні.

Через місяць пацієнт відзначив повну відсутність неприємних відчуттів у суглобах, а головне, жодного нападу мігрені, що викликало у пацієнтки насторожене захоплення. На остаточному етапі було проведено заміну тимчасових конструкцій на постійні вже у новому терапевтичному положенні.

Результат через 2 місяці

1. Усунули негативні чинники у роботі ВНЧС відновивши їх функціональні можливості.
2. Купірували напади мігрені.
3. Відновили нормальну роботу шийно-краніальної області та як наслідок всієї постуральної системи, що є сприятливим фактором у правильно роботі внутрішніх органів та якості життя людини.
4. Естетичні лицьові параметри пацієнта покращилися не лише за рахунок нових зубних рядів. Терапевтична позиція щелеп дозволила навіть за такий короткий час покращити м'язовий тонус лицевих м'язів, що зробило пацієнтку значно молодшим.
5. Звичайно, для закріплення отриманих результатів, а також їх поліпшення були рекомендовані заняття з кінезіологом, а також медикаментозна терапія для ремоделювання та зміцнення суглобів.

Як не запустити ситуацію до первісного стану цього пацієнта:

Якщо ви відчуваєте те-то і те-то, при цьому у вас це, значить, краще сходить на обстеження і перевіритися. І чим раніше, тим краще.

Консультацію проводить:

Сухачов Олександр

Головний лікар. Стаж 21 рік

У більшості випадків ми допоможемо вам, навіть якщо інші клініки не наважувалися лікувати вас

Почнемо з первинної консультації?

Попередньо зрозуміємо вашу ситуацію, познайомимося та налагодимо контакт:)

В кінці ви отримаєте лист консультації, де розписано первинний план лікування та описана ваша ситуація

Тривалість: 10-15 хвилин

Записатися на первинну консультацію
Цього тижня залишилося:
4 безкоштовних місця

Консультацію проводить:

Сухачов Олександр

Головний лікар. Стаж 21 рік

Задати питання
у месенджері:

Наша клініка у Києві

в 10 хв. пішки від станції метро Васильківська

Київ, ЖК Нова Англія, вул. М. Максимовича, 28Д

пн-пт:
сб:
нд:

09:00—20:00
09:00—15:00
Вихідний

Відкрити на
Google Картах
Phone
Viber
Telegram